אבנר פינצ'ובר

אבנר פינצ׳ובר יוצר עבודות שבסיסן בפעולות פרפורמטיביות–פיסוליות. הוא לוקח חומרים מעולם הבנייה המוסדית כצמנט, נורות פלורסנט, קירות גבס, כיסאות ואריחים ומטיח אותם זה בזה. משליך אותם על מחיצות—הקיר, הרצפה, התקרה. מחפש חומר כלשהו להיתקל בו. חצי מדען חצי פרחח. הוא עושה פעולות כדי לראות מה תהיה התגובה החומרית. או פשוט כדי לעשות משהו. מתוך שעמום. מתוך תסכול. בודק ומנסה כדי לראות את הריאקציה שלו עצמו לחומר ואת הריאקציה של החומר אליו. הגוף הוא חומר אחד מתוך סך כל החומרים שהוא עובד איתם: בכולם הוא בוחן את גבולותיהם, את הסיבולת והעמידות שלהם, את הכוח שלהם לעמוד במבחנים שהוא מציב להם. בכל עבודה שלו, ישנה החלטה על פעולה ואז ביצוע של הפעולה באופן תכליתי, מחויב למטרה בלי רחמים.

 

העבודה המרכזית שפינצ׳ובר מציג בתערוכה, מתעדת פעולה שערך בחלל הגלריה בקמפוס המדרשה בבית ברל. שם, הטיח כיסאות לימוד על גבי קיר גבס הניצב במרכז החלל. כמו ריקוד פוגו פרטי שבמהלכו הוא מפסל על הדרך, זורק חומר בחלל. התוצאה המתקבלת היא קומפוזיציה אקראית למחצה, במקרה זה של כיסאות שהופכים לקווים, כתמים ונקודות מחוררות על הקיר הלבן. הפעולה הופכת למחזה פיסולי אשר מתקיימת בו הרמוניה – תנועת הגוף והאנרגיה שבו נוצרה ההצבה נשמרת בתוך הקומפוזיציה. הפעולה קשורה לגוף, לקצב, למוזיקה.

 

בעבודה אחרת הפעולה היא הטחת אבקת צמנט לאורך קיר המסדרון בעזרת מטאטא ואת חפירה. גם כאן מדובר בתיעוד חומרי–פיסולי של עקבות הפעולה. החיבור של פינצ׳ובר לגוף, כמי שמתמסר לפעולה ומשחרר כל עכבה בדרך להוצאתה לפועל, מעניק לפעולה שלו מימד של ישירות וכנות – באותם רגעים הוא זז כמו שהגוף אמור לזוז. כמו שעץ לא חושב על התנועה שלו ברוח, כמו שאבן לא חושבת על איך היא אמורה להתגלגל במורד ההר. הסימן שהיא משאירה באדמה הוא אקראי ומושלם. פיסול הפוגו של פינצ׳ובר הוא דרך להתקרב אל המצב הטבעי של הגוף ולפעול בתוך החלל המקיף אותו. הוא מתנגש בקיר, הוא שם.

תרגילי גמישות - תערוכת גמר 2018

התוכנית ללימודי המשך באמנות, המדרשה - הפקולטה לאמנויות, מכללת בית ברל

גלריה המדרשה - הירקון 19, תל אביב 6801120 | טל׳: 03-6203129

 

ניווט

שעות פתיחה

שני-חמישי 13:00-20:00

שישי-שבת 10:00-14:00

ראשון        סגור

© כל הזכויות שמורות, 2018 | בניית אתר: Media Maze  | צילום: בצלאל בן-חיים | עיצוב לוגו: סטודיו הראל ומעין

Google Maps Logo | לוגו גוגל מפות
לוגו וויז | Waze logo
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now