חנה מנהיימר

זהות כפרקטיקה פרפורמטיבית

ג'ודית באטלר טענה שהזהות איננה דבר אותנטי או בעל גרעין פנימי של "אמת", זהויות אינן אלא סדרה אין-סופית של פרקטיקות שהן חיקוי חוזר של זהות אידילית, מדומיינת, בלתי ניתנת למימוש. פרקטיקות אלה הן למעשה פעולות פרפורמטיביות. אינן תוצר של זהות  א-פריורית או קוהרנטית, אלא הן עצמן מייצרות אותה. על מנת לממש זהות מסוימת כל מה שעלי לעשות זה להתמיד בפרקטיקה שמממשת אותה.

 

ובכן, אילו וריאציות בזהות ייתכנו ואילו מאפיינים יתארו אותה? - זו השאלה אותה אני מעלה בעבודות שלי.

נקודת ההנעה שלי היא קיומה של זהות נזילה – identity fluidity בדומה וכהמשך להבנות שקיימות היום לגבי מגדר נזיל – gender fluidity. הזהות המגדרית היא מקרה מבחן לשאלת הנזילות הזהותית שמתקיימת גם מעבר למגדר. האם נקודה זו היא משאלת לב מדומיינת הנובעת מסדר קיים ובלתי מספק או אפשרות לסדר רדיקאלי חדש?

מבחינה אסתטית אני שואבת השראה מאובייקטים המזוהים עם תתי-תרבות או עם קבוצות עניין ממוקדות כגון עולם הפטיש, עולם תרבות הגוף, צרכנות וגדג'טים. אני מנכסת דימויים של אובייקטים או שפה מסוימת שמתקיימת בקונטקסט הצר הרלוונטי לקבוצה ומוציאה את הדימוי מהקשרו, מעניקה לו משמעויות ופרשנויות משלי. הדרך שלי "לצוד" את הדימויים המעניינים הינה באמצעות חיבור לערוצי צריכה גלובליים. ההתעניינות שלי באובייקטים אלו קשורה לטקטיקה להגדרת זהות, אפיונה והרחבתה, אותה אני מבקשת לבדוק.

  • Facebook Social Icon

תרגילי גמישות - תערוכת גמר 2018

התוכנית ללימודי המשך באמנות, המדרשה - הפקולטה לאמנויות, מכללת בית ברל

גלריה המדרשה - הירקון 19, תל אביב 6801120 | טל׳: 03-6203129

 

ניווט

שעות פתיחה

שני-חמישי 13:00-20:00

שישי-שבת 10:00-14:00

ראשון        סגור

© כל הזכויות שמורות, 2018 | בניית אתר: Media Maze  | צילום: בצלאל בן-חיים | עיצוב לוגו: סטודיו הראל ומעין

Google Maps Logo | לוגו גוגל מפות
לוגו וויז | Waze logo
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now