תרגילי גמישות, קונספט 

התערוכה תבקש לחשוב מחדש על פורמט תערוכת הבוגרים כתערוכה קבוצתית הממוקדת בהצבות, ביחסן לחלל וביחסן זו לזו. חלל התערוכה ישאר כחלל פתוח ללא תוספת חוצצים, בתוכו כל תלמיד יציג עבודה מרכזית אחת לצד עבודות נוספות אשר יזלגו בין האחת לשניה.


מסגרת התערוכה תבקש להתייחס אל ההצבה הקבוצתית כמשל לאינטרקציה ותקשורת בין אנשים- היא רואה את רגע התערוכה כחלק מרצף של עשייה של כל אחד מהאמנים, כנקודה אחת בלבד מתוך המסע האישי של האמנים וכהזדמנות להתכנס יחד. פורמט התערוכה הוא לפיכך הזדמנות לבדוק את תהליך העבודה האישי של כל אמן בתוך קונסטלציה של חלל, של מפגש עם עבודות אמנים אחרים ושל מפגש עם קהל.

סביבת העבודה המשותפת תתבסס על עקרונות המשחק החופשי בחלל, ההתנסות, ההנאה ושחרור הרסן. זוהי עמדה אשר מבקשת להעמיד את הניסיוניות ואת המוכנות לצאת מתוך גבולות העצמי כחלק מהותי מהפרקטיקה היצירתית. בית הספר לאמנות הוא מסגרת ייחודית בתוכה יכול האמן להתנסות בתרגילים ובפרקטיקות יצירה ומחשבה שונות ולהפגש עם אנשים ויוצרים אחרים. במובן זה, תערוכת גמר זו מבקשת להוות מעין חגיגת פינאלה לאקספרמנטליות המתאפשרת בבית ספר ללימודי אמנות והיא יותר מהכל, תרגיל נוסף בין סך כל התרגילים שהתנסו בהם התלמידים לאורך תקופת לימודיהם.

נוגה דוידסון, אוצרת

תרגילי גמישות - תערוכת גמר 2018

התוכנית ללימודי המשך באמנות, המדרשה - הפקולטה לאמנויות, מכללת בית ברל

גלריה המדרשה - הירקון 19, תל אביב 6801120 | טל׳: 03-6203129

 

ניווט

שעות פתיחה

שני-חמישי 13:00-20:00

שישי-שבת 10:00-14:00

ראשון        סגור

© כל הזכויות שמורות, 2018 | בניית אתר: Media Maze  | צילום: בצלאל בן-חיים | עיצוב לוגו: סטודיו הראל ומעין

Google Maps Logo | לוגו גוגל מפות
לוגו וויז | Waze logo
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now