תרגילי גמישות - תערוכת גמר 2018

התוכנית ללימודי המשך באמנות, המדרשה - הפקולטה לאמנויות, מכללת בית ברל

גלריה המדרשה - הירקון 19, תל אביב 6801120 | טל׳: 03-6203129

 

ניווט

שעות פתיחה

שני-חמישי 13:00-20:00

שישי-שבת 10:00-14:00

ראשון        סגור

© כל הזכויות שמורות, 2018 | בניית אתר: Media Maze  | צילום: בצלאל בן-חיים | עיצוב לוגו: סטודיו הראל ומעין

Google Maps Logo | לוגו גוגל מפות
לוגו וויז | Waze logo

דפנה טלמון

בתנועה היפר אקטיבית במרחב, ללא בית, ללא עבודה, ללא בן זוג, ללא ילדים, ללא מחויבות. עם חוסר יכולת להתביית אני מאתגרת צורות ואופני חיים. בעבודותיי אני בוחנת קשרים ופרידות, רוטינות וטקסים, בריחה, חופש, נורמטיביות משפחתית מדומיינת, כליאה ובית.

בשנים האחרונות אני בתוך תהליכי פרידה. נפרדתי מהכלבה שלי ומיד אחר כך התחלתי ״לסגור את כל המערכות״ - נפרדתי מהעיר, נפרדתי מהארץ, נפרדתי מהבית, נפרדתי מעבודה מסודרת וכעת אני נפרדת מהחפצים.

במשך למעלה משלוש שנים לא היה לי בית. מעולם לא התבייתתי. בית תמיד הצטייר לי כמשקולת כובלת. לא חשתי חלק מהמנגנון שכל כך טבעי לאחרים וחיפשתי לעצמי אורח חיים פונקציונלי אחר, שיתאים לי. בחרתי לנדוד, בין בתים של אנשים אחרים. ישנתי בשקערוריות מיטה ובכתמים על מזרון שהשאירו אנשים זרים. שמרתי על בעלי חיים בבתיהם כשההורים יצאו לחופשות. עבורי בית הוא מקום פונקציונלי. מרגע שקיבלתי לידי את הוראות ההפעלה - הקודים - יש לי בית. בית הוא המקום בו אני יודעת את קוד ה-wifi.

יצרתי לי אורח חיים חופשי, כזה שאפשר לי לנוע ממקום למקום. שיש בו מעברים תכופים וסביבות חדשות. רק לא לעצור, להמשיך לזוז. כך נמנעתי משגרה. ברגע ש״כבשתי״ יעד יכולתי להמשיך ליעד הבא. ואולי הכיבוש הוא הריגוש? ההימנעות משגרה הובילה אותי לאורח חיים משוחרר אך יצרה פעולות רוטיניות, טקסיות, מונוטוניות, סיזיפיות עד פולחניות, בדיוק כמו אלה מהן ברחתי. נכשלתי. המנגנון החופשי שיצרתי לעצמי כלא אותי ועלי לנסח מנגנון חדש שיאפשר לי חופש.

התביישתי להודות בכישלון. בחירות שאפשרו לי לחיות חיי חופש התגלו ככובלות. ובחירות שנדמו ככובלות מתגלות כמשחררות. על מנת לזכות שוב בחופש אליו אני שואפת עלי לחזור לאורח החיים ממנו ברחתי. דירה תאפשר לי לנוע ללא מגבלות, תאפשר לי להיות חופשיה. אבל אני מבינה שלא כך, נדמה כי היא לא ממלאת אחר ההבטחה.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now